Světlušky

Světlušky jsou holky od 2. do 5. třídy. Potkáváme se pravidelně během školního roku, tedy od září do června. Schůzky máme jednou týdně a na nich se snažíme prohlubovat naše přátelství, učíme se nové věci a získáváme různé dovednosti. Zábava nám ovšem není cizí, proto si na každé schůzce zahrajeme hru. Učíme se spolupracovat ať už při hrách nebo při trénování uzlů.

Když nám počasí přeje, rády se vydáme do přírody. Nebojíme se toho ani v zimě, kdy se vydáváme sáňkovat nebo bruslit. Většinu času však trávíme na naší klubovně ať už na schůzkách nebo na přespávačkách. Samozřejmě se rády potkáváme s ostatními sestřičkami z oddílu, a tak podnikáme společné výpravy.

Vrcholem našeho společenství je dvoutýdenní tábor pod stany, na který se vydáváme s dalšími družinkami z oddílu. Učíme se jaké to je se o sebe postarat bez rodičů, ale hlavně bez elektřiny, takže si sami vaříme, staráme se o dřevo do kamen i k ohni a v noci hlídáme tábor.

Pokud se k nám chceš přidat, stačí se za námi stavit na schůzku nebo kontaktovat naše rádkyně.

Lvíčata

Jsme družinka holek 3. až 5. třídy, scházíme se každou středu. Na schůzkách hrajeme hry, učíme se nové skautské dovednosti, vaříme a vyrábíme. Tento rok jsme se stali na schůzkách piráty, kteří překonávají výzvy a zažívají dobrodružství.

Schůzky družiny
Středa 15:30 - 17:00
Schůzky začínají před naší klubovnou, nacházející se v 1. patře hasičky

Myšky

Jsme skupina holek 2. a 3. třídy, scházíme se každý pátek. Na schůzkách prohlubujeme naše kamarádství, ale rády si i zatančíme. Schůzkami nás provází příběhy světlušky Elišky, které nás vždy něco nového naučí.

Schůzky družiny
Pátek 16:00 - 17:30