Program

Přesný rozpis programu (harmonogram.pdf)

Harmonogram akce

14:00Začátek
14:30TEREZIE ČERTKOVÁ - koncert
15:30Tvoř a objevuj! 1 - přednášky a workshopy
16:30Společné setkání skautů, společné foto
17:00Tvoř a objevuj! 2 - přednášky a workshopy
18:00Vyhlášení výsledků soutěží (O nejlahodnější letní řez, doprovodný program)
18:30PAVEL HELAN - koncert

Doprovodný program

Šifrovačka, střelba, živý zookoutek, lanové překážky, malování hennou a další...

Vystupující hosté festivalu

Pavel Helan, finalista soutěže Československo má talent, je písničkář původem z nedalekých Moravských Knínic. Je skvělým kytaristou i skladatelem - pro jeho texty jsou typické optimismus a humor. Některé texty jsou vyloženě komické, jiné v sobě ale zase nesou vážné téma a hlubší myšlenku. Některé texty Pavla Helana jsou inspirovány rovněž čtením Bible.
Terezie Čertková - moc šikovná domašovská maminka, ale i muzikantka. Je velkou oporou v našem skautském snažení, ať už ochotou s čímkoliv pomoct, nebo dodáváním opravdu lahodných buchet, koláčů a dalšího občerstvení. Hudbě se věnuje většinu svého života - v roce 2020 dokonce získala doktorský titul v oboru Hudební teorie a pedagogika, aktuálně vyučuje na ZUŠ ve Velké Bíteši a na Cyrilometodějském gymnáziu a střední odborné škole pedagogické v Brně. Vystupuje s vlastní tvorbou folkového žánru. V minulých letech vystupovala například na akci Rak('n'roll)Fest.

Naše pozvání letos také přijali

paní Růžičková je ráda ve své kuchyni, ale ráda objevuje i cizí chutě. Miluje kynuté těsto, ale makronky jsou výzva. Pod pokličkou u ní doma nejčastěji bublají klasické české omáčky a pokrmy, ale repertoár dokáže obohatit i o pokrmy nejen evropské. S manželem ctí tradice domácích zabijaček a špejlovat jitrnice či jelita je pro ni hračka. S úsměvem pak oblékne šaty a vyrazí spolu do společnosti nebo za kulturou. V kuchyni využívá sezónní suroviny a s elegancí a pokorou pak uschovává do skleniček nejen ovoce a zeleninu, ale i dary, které příroda nabízí.
Tereza Sovová a Anna Bartů - Jak se žije na Papui Nové Guinei? Co nesmíš zapomenout, když jdeš na procházku? Co je to Mumu, Bilum a Meri blaus? Proč mají všichni červený zuby? Jakto, že mají Papuanci tolik podob? Čím si společně připíjí? Kolik stojí snoubenka? Tohle a ještě mnohem více Ti poví dvě holky z Brna, co byly rok na Papui jako dobrovolnice 🙂.
Zuzana Matějková - No, co o sobě říct? Kosmetiku jsem začala vyrábět po narození staršího syna, jelikož jsem najednou přestala snášet běžnou kosmetiku, měla jsem alergicke reakce a začala jsem zkoumat složení a testovat všemožné eko a bio značky, až jsem naznala, že nejjednodušší bude si vše začít vyrábět sama. Mám ráda přírodu, proto chci co nejméně zatěžovat planetu. Kromě výroby kosmetiky mě baví pěstování bylinek na zahrádce a cestování s rodinou...